Tel. 91 466 85 70
Mail: sklep@novoterm.pl
Zawsze chętnie służymy pomocą!
W przypadku pytań zadzwoń lub napisz.
Tel. 91 466 85 70
Mail: sklep@novoterm.pl
Tel. 91 433 17 20
Mail: novo-serwis@novoterm.pl
W razie jakichkolwiek pytań nasi doradcy handlowi również służą Państwu pomocą:
Kabiny natryskowe – prysznicowe to najpopularniejsza i najbardziej liczna grupa produktów spośród wszystkich modeli kabin. Mnogość wariantów, szeroki wachlarz konfiguracji i stosunkowo niska cena wpływają znacząco na powszechność stosowania tego typu rozwiązania. Ze względu na ich budowę kabiny prysznicowe możemy podzielić na wolnostojące, przyścienne i narożne.
Kabiny natryskowe – prysznicowe wolnostojące należą do rzadkości. Spowodowane jest to głównie skomplikowanym i kosztownym podłączeniem wody z posadzki (zasilanie i odpływ), ceną produktu, ale przede wszystkim rozmiarem naszych łazienek.
Kabiny natryskowe – prysznicowe przyścienne są znacznie częściej stosowane. Składa się na to stosunkowo niski koszt instalacji, brak możliwości montażu w narożniku pomieszczenia (np. brak konta 90 stopni, umiejscowienie przyłącza wody i odpływu itp.). Jednak podstawowym czynnikiem wpływającym na wybór tego wariantu jest zastosowanie produktu jako wanno-kabiny. W szczególności jeśli wielkość pomieszczenia, bądź koszt dodatkowej instalacji eliminuje zakup wanny.
Kabiny natryskowe – prysznicowe narożne to niewątpliwy lider w tej dziedzinie. Dzieje się tak z uwagi na uniwersalność tego typu rozwiązania. Ze względu na znikomą powierzchnię niezbędną do montażu, łatwość instalacji i cenę. Najczęściej stosowane rozmiary to 90×90 i 80×80 cm, ale nie małym zainteresowaniem cieszą się również modele 80×100 i 90×120. Istnieje wiele innych zdecydowanie rzadziej wybieranych wymiarów. Wśród kabin narożnych występują modele na bazie kwadratu, lub półokrągłe. Te ostatnie od wielu lat wiodą prym pod kontem ilości sprzedaży, ponieważ specyfika ich budowy zapewnia optymalnie wykorzystanie przestrzeni.
Z wielu względów nie zawsze jesteśmy w stanie wykafelkować, lub zaizolować ściany, do której przylega kabina prysznicowa. W tym celu powstały kabiny zamknięte, w których przestrzeń z tyłu również zabudowana została ściankami. Daje nam to możliwość dostawienia kabiny do dowolnej struktury, bez obawy jej zamoknięcia i uszkodzenia.
Kupując kabinę prysznicową szczególną uwagę zwracajmy na dostępność na rynku części zamiennych do wybranego modelu. Jest to najczęściej popełniany błąd. W przyszłości będzie nas kosztował wiele zbędnych nerwów i na pewno przysporzy dodatkowych kosztów związanych z niepotrzebną wymianą. Wybierajmy sprawdzone firmy, które gwarantują dostępność części serwisowych i profesjonalne doradztwo serwisowe.
Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwi kabiny. Przy wyborze uchylnych powinniśmy sprawdzić, czy ich otwieranie nie będzie kolidowało ze sprzętem zainstalowanym w łazience. Jeśli tak, to alternatywą pozostają drzwi przesuwne, które poruszają się po prowadnicy w obrysie kabiny. Równie ważną kwestią jest grubość szkła powinno ono zostać odpowiednio dopasowane do rodzaju kabiny. Wybierając kabiny bez ramy powinniśmy zwrócić na to baczną uwagę, gdyż cała konstrukcja opiera się właśnie na jego grubości. Dla szyb zamkniętych profilem standard to 4mm natomiast dla kabin bez profili i ścianek prysznicowych w zależności od wielkości tafli szkła waha się od 6-8mm.
Czyszczenie kabiny prysznicowej to nie lada wyzwanie. Ze względu na jakość wody i ilość minerałów w niej zawartych, a przede wszystkim związków wapnia i magnezu utrzymanie kabiny w czystości może okazać się niewykonalne za pomocą domowych sposobów. Na rynku jest wiele środków do ich pielęgnacji, lecz musimy bardzo uważać, ponieważ część z nich może spowodować nieodwracalne odbarwienia, uszkodzenia powłoki i zniszczenie elementów silikonowych/gumowych(uszczelki). Nie należy używać do tego środków żrących/agresywnych i ściernych, gdyż ich zastosowanie spowoduje, iż zanieczyszczenia wnikną jeszcze głębiej w strukturę materiału. Najlepszym znanym sposobem jest instalacja profesjonalnych filtrów i zmiękczaczy wody, które uchronią nie tylko kabinę, ale i resztę urządzeń. Jest to na pewno spory wydatek, ale może się okazać, że znacznie przedłuży żywotność posiadanego sprzętu.
Istnieje szeroki wachlarz brodzików prysznicowych różniących się kształtem, głębokością i profilem. Elementami, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie brodzika są przede wszystkim: możliwość jego regulacji, wytrzymałość stelaża, wielkość odpływu i możliwość instalacji syfonu. Analizując możliwość montażu przed zakupem zaoszczędzimy sobie wielu nerwów i dodatkowych kosztów. Planując zakup brodzika płaskiego zwróćmy uwagę, czy zmieści się pod nim syfon. Pamiętajmy, że nie wszystkie posadzki możemy podkuć, a bez właściwego osyfonowania skazujemy się ma odór z kanalizacji. W super płaskich brodzikach zasadnicze znaczenie ma również przepustowość drenaża. Ważnym aspektem jest zdolność do regulacji, która zapewni nam właściwe wypoziomowanie nawet na nierównej posadzce.
Płatności i partnerzy logistyczni
Wyróżnienia